אימובילייזר

הכל אודות אימובילייזר – המכשיר האולטימטיבי למניעת גניבת רכבים

מאז שנת 1997 השימוש באימובילייזר הוכנס לכל רכב חדש שיוצר. אם עד שנת 1997 אנשים היו נאלצים להתקין אימובילייזר באופן עצמאי לרכבם, כיום כבר אין צורך בכך משום שיצרניות המכוניות דאגו להפוך את האימובילייזר לחלק בלתי נפרד מכל רכב – ממש כמו הגה, חלונות או מערכת שמע, גם אימובילייזר נכלל בהרכבה של רכב חדש. מאז המצאת האימובילייזר והשימוש בו, גניבה של רכבים כבר איננה פעולה פשוטה כל כך גם לגנבי מכוניות עם ניסיון רב. למעשה האימובילייזר לא מאפשר להניע את הרכב ללא המפתח אשר מעודכן עם האימובילייזר ומקודד בתאום לו. כמובן שעם הזמן מצאו גנבי המכוניות דרכים חדשות לפרוץ ולגנוב רכבים, אך גם מערכות אימובילייזר משתכללות עם השנים ומתעדכנות ללא הרף כמו מלחמה בין מתכנני המכשיר לבין הגנבים. חברת גבי המנעולן מספקת שירותי התקנה ותיקון של אימובילייזר. בין אם אתם מעוניינים לשדרג את המערכת או לתקן תוכלו לפנות לחברת גבי המנעולן בכל שאלה ושירות בנושא של אימובילייזר.

אילו שירותי אימובילייזר ניתן לקבל?

חברת גבי המנעולן מספקת שירותי מנעולן מקצועיים, בין השירותים אשר החברה מציעה ללקוחותיה בתחום הרכב ומנעולן רכב תוכלו למצוא: שירותי תיקון והחלפת סוויץ לרכב, שירותי החלפה ושחזור שלט לרכב, וכמובן שירות של פורץ רכבים. כמובן שלפני כל שירות אשר אתם מתכננים להזמין מנעולן מוטב להתייעץ לפני כן עם איש מקצוע ולברר עמו לאיזה שירות אתם זקוקים. פעמים רבות קורה שאנשים נלחצים עקב בעיה מסוימת שהם נתקלים בה, כאשר למעשה הבעיה איננה רצינית וניתן לפתור אותה בקלות גם בשיחת טלפון על ידי הדרכה מעבר לקו. מסיבה זו אין טעם להילחץ, הרכבים של היום בהחלט מאוד משוכללים ומערכות החשמל מאוד מתקדמות , כך שלעתים תקלה שנראית מאוד חמורה היא למעשה תוצאה של חוסר הבנה כיצד להשתמש בחלק זה או אחר. מוטב להתקשר לשירותי מנעולן ולתאם זמן שמתאים לבדוק את המנעולים של הרכב ואת אימובילייזר הרכב ותקינותו ואף מומלץ לא לחכות לעשות זאת כאשר מתעוררות בעיות, אלא באופן קבוע מידי תקופה לבצע בדקיה שגרתית למערכת הנעילה של הרכב – מנעולים, סוויץ, אימובילייזר וכו'.

שירותי תיקון והחלפת סוויץ לרכב

הסוויץ של הרכב, החור הקטן אליו אנו מכניסים את המפתח ומסובבים בכדי להניע את הרכב,  הוא אמנם חלק מאוד קטן ברכבינו אך ללא ספק החלק החשוב ביותר כי בלעדיו לא ניתן להניע את הרכב. בניגוד לבעיות מכניות אחרות שעלולות להיות לרכב כמו מנורות שאינן עובדות, הגה שיש לכוון, צמיגים שזקוקים להחלפה או בעיות אחרות אשר ניתן להגיע איתן למוסך ולתקן אותן שם, תקלה של סוויץ לרכב ברוב המקרים תצריך מאתנו לפנות את הרכב באמצעות שירותי גרר או פניה לשירותים מקצועיים אשר מגיעים עד בית הלקוח. בין אם יש לכם תקלה קטנה בסוויץ ובין אם מדובר בבעיה אשר נגרמת מתקלה גדולה יותר ויש להחליף את הסוויץ, חשוב מאוד לא לנסות לתקן את הבעיה בעצמכם, ניסיון כזה יביא לנזקים קשים יותר ולעלות לכם בתיקון גדול יותר שיאלץ אתכם להוציא הרבה יותר כסף ממה שתכננתם. על כן, חשוב לפנות בהקדם האפשרי לאיש מקצוע – מנעולן מוסמך אשר מתמחה בתחום של אימובילייזר וסוויץ לרכב שיבדוק מה הגורם לבעיה ויתקן את התקלה. כמובן, שלעתים קיימים מקרים בהם אין אפשרות לתקן את הבעיה ויש צורך בהחלפה מלאה של הסוויץ.

שירותי החלפה ושחזור שלט לרכב

כאמור, מאז שנת 1997, יצרניות המכוניות מתקינות מערכת אימובילייזר בכל רכב שהן מייצרות ובעת קנית רכב חדש מקבלים גם מפתח עם שלט לרכב שבאמצעותו ניתן לפתוח את הרכב ורק באמצעותו ניתן להניע את הרכב, שכן ישנו שבב אלקטרוני אשר מונע הנעה של הרכב ללא המפתח המקודד. כמובן שתקלות ובעיות תמיד יהיו והיו לרכבים, ודווקא ברכבים החדשים הבעיות הן יותר בחשמל של הרכב, או אובדן של שלט לרכב. אובדן של שלט לרכב מתסכל במיוחד מכיוון שללא השלט אין אפשרות להיכנס לרכב ויש צורך בשירותי מנעולן שיבצע פריצה לרכב לפני הכל ולאחר מכן חשוב מאוד שהמנעולן שאתם מזמינים ידע לבצע שחזור של השלט וחשוב לא פחות, לשכפל את השלט כדי לא להגיע למצב כזה שנית. כמובן שלא כל מנעולן מבצע שכפול של שלט לרכב והפעולה הזו דורשת הן מיומנות והכשרה מיוחדים והן ציוד מיוחד לביצוע השכפול באופן תקין.

שירות פורץ רכבים

אחד השירותים המוכרים והנפוצים ביותר של מנעולן הוא שירות של פריצת רכבים. זה ידוע ששירות של פורץ רכבים מאוד נפוץ, כאשר בכל יום אלפי אנשים בישראל נזקקים לשירות זה מסיבות שונות, והסיבה המרכזית היא אובדן של מפתחות לרכב או אובדן של שלט לרכב. כמובן שפריצה לרכב עם אימובילייזר אינה משתווה לפריצה לרכב ישן שלא מותקנת בו מערכת זו, שכן, קיומו של אימובילייזר ברכב גם מקשה על הפריצה וגם לא מאפשר הנעה של הרכב לאחר מכן ללא המפתח המקודד. לכן, בעת פריצה לרכב שלכם על ידי איש מקצוע חשוב מאוד לאחר מכן ובמידת הצורך לקבל גם שירותי שכפול מפתחות או שחזור במקרה בהן אבד המפתח האחרון אשר היה ברשותכם. כמובן שאנו ממליצים לא להגיע למצב כזה ותמיד להחזיק מפתח רזרבי למקרה הצורך.

אם כן, בין אם אתם זקוקים לשירותים של פורץ רכבים, שירותים של שחזור או שכפול של שלט לרכב או שירותים של תיקון סוויץ, עליכם לפנות למנעולן מקצועי אשר מתמחה בבעיות חשמל ברכב ובפריצת רכבים בהם מותקן אימובילייזר. בנוסף חשוב מידי תקופה לבצע בדיקת תקינות אימובילייזר וכך לא תזדקקו לשירותים של תיקון ולא תהיו בסכנה להיתקע עם רכביכם. ככל שתשימו לב ולא תניחו את הדעת על רכביכם – כלומר, תשימו לב עם יש רעשים שאינם רגילים ומוכרים לכם מהרכב, תשימו לב לשינוי בבזמן שאתם מסובבים את המפתח בסוויץ וכדומה, כך תוכלו לשמור עליו ולעולם לא להגיע למצב בו אתם נתקעים איתו. כמו כן, חשוב ביותר להחזיק יותר ממפתח אחד אשר פותח את הרכב, ואם הרכב משמש מספר נהגים ההמלצה היא שלכל אחד מהנהגים יהיה את המפתח שלו לרכב, כך תשמרו על עצמיכם מאובדן וכמו כן תוכלו להיעזר אחד בשני בעת בעיה במפתח אחד.

חברת גבי המנעולן מספקת שירותי מנעולן מקצועיים הכוללים פריצה לרכבים בהם מותקן אימובילייזר, תיקון ובדיקות שגרתיות של אימובילייזר, סוויץ לרכב וחלקים נוספים הקשורים במנעול הרכב, כמו כן מציעה החברה שירותים נוספים ומגוונים של מנעולן. בין אם נתקעתם מחוץ לרכב משום שאבד לכם צרור המפתחות, בין אם המפתח איננו מסתובב בסוויץ של הרכב, בין אם השלט לא עובד או כל בעיה אחרת בתחום זה, אנו בגבי המנעולן נשמח לעמוד לשירותכם, לספק לכם ייעוץ, מידע ושירות בהתאם לצורכיכם.

שתפו את המאמר לחברים:
Email
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Facebook
דילוג לתוכן